Uczciwe wydawanie pieniędzy

Większość krajowych inwestycji musi być odpowiednio kontrolowana, gdyż w przypadku ogromnych środków z budżetu państwa pojawia się spora pokusa manipulowania czy ustawiania przetargów. W ostatnich latach opinia publiczna dowiedziała się o tym, że liczne wyniki przetargów z ostatnich lat zostały w ten czy inny sposób zmanipulowane. Niektóre z nich unieważniono dość szybko, zanim jeszcze nieuczciwy przedsiębiorca zdążył rozpocząć prace.

W ostatnich latach opinia publiczna dowiedziała się o tym, że liczne wyniki przetargów z ostatnich lat zostały w ten czy inny sposób zmanipulowaneNiestety dość często przetargi kończą się wynikiem, którego z początku nikt nie zaskarża, nie podejrzewając decydentów o nieuczciwość. Dopiero z czasem, gdy wykonanie odbiega od ustalonych wcześniej wytycznych kontraktu, pojawiają się instytucje odpowiedzialne za nadzorowanie tego typu procesów.

Nie oznacza to jednak, że inwestycje planowane (rozwiniecie tematu: http://www.pressinfo.pl/inwestycje.html) na najbliższe lata przestaną być rozstrzygane z wykorzystaniem formy przetargu. Wciąż jest to jedna z najskuteczniejszych form pozyskiwania ofert od koncernów czy wykonawców budowlanych. Ci, konkurując między sobą o wygranie przetargu, zmuszeni są do obniżania kosztów całej inwestycji przy jednoczesnym zadbaniu o wysoki jej poziom.

,