lvbet kod promocyjny rejestracja czerwiec bonus powitalny i bez depozytu o równowartości zł promocje na zakłady bukmacherskie online

  1. twojtyp.pl

W jaki sposób zorganizować inwestycję z funduszy unijnych

Przed podjęciem jakichkolwiek postępowań powiązanych z wykonywaniem inwestycji powinniśmy ją niezwykle uważnie przeanalizować, w zakresie, wielkości, charakteru, wydatków, jak również ukończenia inwestycji. Naturalnie najistotniejszym etapem jest zgromadzenie wszelkich potrzebnych pozwoleń, niestety ten etap wymaga czasu a także sporej dawki cierpliwości, gdyż wyjątkowo często rodzi się konieczność pozyskania dodatkowych pozwoleń, o których wcześniej nie myśleliśmy. Kiedy już zgromadzimy wszystkie potrzebne nam dokumenty i co najważniejsze zezwolenie na budowę, możemy ruszać z planowaniem i wykonaniem określonych faz inwestycji.

Dokonanie wyboru projektu oraz programu

Chcąc wykonywać planowane inwestycje (więcej szczegółów na tej stronie WWW) i tym samym próbować uzyskać dofinansowanie unijne należy wytypować dla nas program pomocy np. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich adresowany do mSP ze wsi, bądź także z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Po wyborze właściwego programu trzeba rozpocząć gromadzenie wszelkich niezbędnych dla nas papierów. Zazwyczaj dokumentacja zbudowana jest z wniosku o dofinansowanie oraz biznesplanu, a także innych wymaganych załączników jak na przykład wypis oraz wyrys z ewidencji gruntów, odpis z ksiąg wieczystych, wypis z planu zagospodarowania przestrzennego czy z KRS. Dokumenty należy opracować zgodnie z zamieszczoną instrukcją a także złożyć w odpowiednim urzędzie tylko w czasie ogłoszonego naboru. Jeżeli projekt uzyska stosowną ilość punktów a także będzie pozytywnie oceniony możemy przejść do podpisania umowy.

Realizacja inwestycji

Po zawarciu umowy możemy przejść do wykonywania inwestycji. W trakcie wykonywania zadania należy ściśle trzymać się terminów, jakie zostały określone w harmonogramie rzeczowo finansowym, a także terminów znajdujących się w projekcie. Należy zdawać sobie sprawę z tego, iż każda ważna modyfikacja projektu może zostać zakwestionowana. Po wykonaniu inwestycji trzeba przygotować się do rozliczenia dotacji, która opiera się na skompletowaniu potwierdzających poniesione poprzez nas koszty. Dopiero po wykonaniu inwestycji a także rozliczeniu dotacji możemy starać się o zwrot wydatków.